пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

"Ходить гарбуз по городу"


     

  Українська земля! Де є краще? Де миліше, як не на Вкраїні ? Тут городи і сади, яблука і гарбузи, тут соняшники й буряки, ягоди на лузі, помідори й огірки, дині є і кавуни,жито, пшениця і всяка пашниця.
  Хвилюють, радіють, рясніють поля восени. Дорослі збирають врожай, а маленькі дітки-помічники їм допомагають. А чи знають вони всі овочі і фрукти?
 16 вересня в бібліотеці була проведена літературна гра " Ходить гарбуз по городу". Де юні користувачі ( учні 1-4 кл Ушнянської ЗОШ I-II ст) довели, що вони знають, давши правильні відповіді на загадки, які загадувала їм бібліотекар Сторонянська О. І.
 Під час гри юні користувачі разом прочитали народну пісню " Ходить гарбуз по городу" і відтворили її з овочів.




       Бібліотекар Сторонянська О. І. порадила юним користувачам помандрувати книгами, які представлені на виставці -мандрівці " Осіннє сонечко кличе у мандри",


а діти доповнили її малюнками про осінь.
    І на закінчення всі присутні смакували кавунами. Адже, осінь - це найсмачніша пора року !







середа, 31 серпня 2016 р.

Читаємо вірші І. Я. Франка...

 З нагоди 160-річчя від дня народження Івана Франка в бібліотеці 26 серпня  був проведений літературний марафон " Читаємо вірші І. Франка". В ньому взяли участь користувачі різних вікових груп , які в цей день завітали до бібліотеки. Кожен з них прочитав вірш, який припав йому до душі.








вівторок, 23 серпня 2016 р.

Піднесімо синьо-жовтий стяг!

                   Синій , як море, як день , золотий-
               З неба і сонця наш прапор ясний.
               Гляньте, на ньому волошки цвітуть
               Гляньте, жита в ньому золото  ллють.








              Урочисте святкування Дня Державного прапора України 23 серпня .




" Усе це моя країна із гордим ім’ям - Україна"

      Цими днями наша держава , наш народ святкує 25 річницю Незалежності України.
 З цієї нагоди 21 серпня в Народному домі с. Ушня було проведене свято " Усе це моя країна із гордим імям - Україна".







середа, 10 серпня 2016 р.

Майстер-клас " Народний оберіг"

  Наші предки з давніх-давен вірили в силу оберегу. Вони вважали, що своє помешкання необхідно оберігати від негоди, злого духу, недоброго ока. Оскільки наші пращури споконвіку були землеробами, то й за допомогою вони зверталися до всього, що родить матінка земля.
   Давньослов’янські вірування настільки сильно увійшли в традиції і побут українського народу, що навіть з приходом християнства вони не зникли, а лаконічно вписалися у християнську культуру. Такими давніми традиціями стало освячення зілля, маку, плодів.
  І хоча ми вже давно відійшли від язичницьких вірувань, та все ж символічне значення оберегу тісно пов’язане з українським побутом і є невід’ємною частиною нашої культури.
  Один з таких оберегів - підкову - користувачі бібліотеки мали змогу зробити власноруч на майстер-класі, який провела в бібліотеці бібліотекар Сторонянська О. І.









понеділок, 8 серпня 2016 р.

Хай дух пророчий твій витає поміж нас...

 У цьому році Галичина відзначає 205-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича, першого подвижника національно-культурного відродження галицької України.
 Йому присвячена  книжкова виставка " Хай дух пророчий твій витає поміж нас...", яка оформлена в бібліотеці.


Ідейна і творча спадщина М. Шашкевича увійшла животворним надбанням у духовний світ українців, зайняла почесне місце у скарбничці європейської та світової культури. Вона є живим джерелом збагачення духовності сучасних поколінь.
 Щороку  в першу неділю серпня на Білій горі відбуваються поминальні Шашкевичівські урочистості. І ця неділя не стала вийнятком. Підлисецька  гора знову покликала до себе...


пʼятниця, 22 липня 2016 р.

О, Матінко Божа до тебе молю я...

  Щороку в липні проходить проща на Святу гору. Не оминули цю подію і користувачі бібліотеки. 17 липня в бібліотеці була  проведена година поезії "О, Матінко Божа до тебе молю я".Адже, кожен житель села вважає, що Свята гора оберігає село і  щораз, коли важко на душі всі звертають свої молитви до Божої Матері .
    Кожна згадка про Тебе для душ наших лік....- такими словами розпочала годину поезії  Сторонянська О. І. , яка  розповіла юним користувачам про Святу гору. Її доповнювали присутні, які читали вірші , присвячені Діві -Марії , а саме : А. Ярега " Моя молитва", Л. Полтава " Три матусі (читала Ковальчук О.), М. Щербак "Славим тебе Пречиста, М. Магера "Мати Божа",А. Лотоцький " Ісусикові пташки"( читала Головацька Г.), М. Салик " Матір Божа рятує Ісуса", І Калинець " Матір Божа"( читала Курман М.), М. Петренко" Діти і молитвочка", П. Войтик "Пресвята Маріє" ( читала Жуковська О.), М. Мартинюк "За що молитися" ( читала Кравців І.).